Segítség a méretvételhez

A testünk a tornával egyfolytában alakul

Sokszor látjuk a változást, de az elvesztett centik nem mutatkoznak. Vagy mások szólítanak le, hogy „Hé, te fogytál”, és közben magadban gondolod: „Dehogy fogytam, sőt!”

Teresa emiatt kérte azt, hogy több helyen mérjük magunkat, hogy árnyaltabban lássuk az eredményeket. Még így is előfordulhat, hogy nincs centivesztés, vagy épp felfelé mozdulnak a számok.
Emiatt fontos a méretvétel mellé „előtte” fényképeket is készíteni. Ha félsz tőle, akkor egyelőre csak saját használatra. Kérd meg a párodat, barátnődet, ismerősödet, vagy állítsd be az időzítőt és készítsetek fényképet minden oldalról. Nagyon fogsz neki később örülni, hogy elkészítetted a képeket, mert lesz összehasonlítási alapod, és látni fogod te is az apróbb változásokat is. A fényképeknél fontos, hogy testhezálló ruha legyen rajtad, ne pedig egy lepel, ami ápol és eltakar.

Töltsd le és nyomtasd ki a segédanyagot, hogy mindig kéznél legyen! 

Hogy minden alkalommal ugyanott és ugyanúgy tudd megmérni magad a következő néhány információ fontos lehet számodra

Mell felett: Vezesd át a mérőszalagot a hónaljadnál körben a mellkasodon. Nyugodt légzés mellett mérj, vagy teljesen fújd ki a levegőt!
Mell:  Melltartóban mérd (lehetőleg legközelebb is ugyanabban) a legszélesebb ponton körben. Itt is fújd ki a levegőt teljesen.
Mell alatt: A melltartó pántnál körben mérd meg a bordáid körfogatát. Itt is fújd ki teljesen a levegőt.
Derék: Állj be T-Tapp alapállásba és teljesen kifújt levegő és befeszített has mellett mérj a köldök vonalában, vagy egy kicsit felette.
Has: A csípőcsont vonalában mérj körben, teljesen kifújt levegő és
befeszített has mellett.
Csípő: Feszítsd be a feneked és a legszélesebb pontjánál mérj körbe.
Felső comb: A lábak találkozási pontjától 3 ujjnyira mérj.
Alsó comb: A térdkalács felső részétől 3 ujjnyira felfelé mérj.
Vádli: A vádli legszélesebb pontján mérj.
Kar: Oldalra kinyújtott karon a hónaljtól 3 ujjnyira mérj.